Duben 2015

Deprese jako 'cool' věc? ||| Téma Týdne

4. dubna 2015 v 20:18 | K. Blue Crow |  Témata Týdne
Při přečtení témata tohoto týdne mě napadlo slovo 'deprese' . Vlastně ani nevím proč, ale mám pocit, že si každý v dnešní době myslí, že má depresi.
Snad chápete spojitost... "Já mám deprese." - "I ty, Brute?"
Jsem člověk naprosto alergický na to, když někdo řekne něco ve stylu. "Já z toho mám uplné deprese." protože to většinou vyřčeno z úst extrovertního životaužívajícího akčního člověka a je to vždy ve spojitosti se špatným účesem, špatným počasím...Teď jak o tom mluvím, nedokážu si vzpomenou na žádný konkrétní příklad. Ale myslím si, že každý z vás si dokáže představit o čem to mluvím.
Když tuhle větu někdo řekne...nevím co bych měla udělat. Když toho určitého člověka trochu více znám, tak ty jeho "deprese" jsou prostě... ach bože. To si snad nekteří lidé myslí, že deprese je něco, co je v dnešní době 'cool' , nebo že je to nějaké obrazné pojmenování pro špatnou náladu nebo že prostě ten, kdo má depresi je nějakým způsobem úžasný a lidé ho tak budou litovat...nevím. Každopádně jsou to hlouposti.
Asi by mě to ani tak nerozčilovalo, nemít zkušenosti jaké mám. (upozornění; sebelitující odstavec→) Jsem totiž člověk na antidepresivech, na večer beru prášky na uklidnění a brala jsem i léky na úzkosti(ale to je jiná pohádka a jiná psychická porucha.). Léčím se se silnými depresemi a tak vím, co to je.
A právě proto jsem na to tak alergická. Díky twitteru jsem poznala několik lidí s podobnými problémy. Proto mám trochu za to, že moje myšlení nezveličuji a zbytečně neprožívám. Nikomu nepřeji, aby depresi měl, ale každý by si měl uvědomit, co to ta deprese vlastně je. Že deprese není to, že vám klesne nálada z toho, že venku prší a že je zataženo (na mě osobně má třeba tohle počasí opačný efekt. Spíše uklidňující a povzbuzující.)
Neberte prosím to co píšu jakkoli urážlivě. Nemá to na útočit na nikhoo konkrétního. Jen se zamyslete...deprese není špatná nálada. Ráda bych vám ji nějak přiblížila, ale nevím jak, protože deprese se těžko popisuje. Snad to někteří z vás pochopí.
Budu ráda, když si tento článek nikdo z vás nebude brát osobně, ba naopak se jej bude snažit l´tolerantně pochopit.
Děkuji za přečtení...
mějte se krásně...