Povím vám pohádku...

14. srpna 2015 v 0:59 | K. |  Život jedné modrovlasé
Byla nebyla dvě království. Kráslovství modré tak, jako noční obloha a království černé tak, jako ta nejčernější tma. Obě království byla krásná, velkolepá. V každém přebývala jedna princezna. Princezna modrého království se snažila o království nedobytné, nedosažitelné...otevřeno je málokomu. Nikomu. O království oplývající krásou..i když uvnitř neustále měla tolik tmavých chodeb, děsivých místností, zamčených dveří... Princezna černého království na tom bylo podobně. Ale kolem jejího království přebývalo (narozdíl od modrého království) spousta lidí. V okolí...avšak ne uvnitř království samotného. Nikdo o vnitřku černého království moc nevěděl. Stalo se zde spoustu bojů, válek, kdy prineczna černého království ale vyhrávala. U modrého království to bylo stejně. Avšak princezna modrého království byla vždy slabší.
Mezi všemi královstvími v zemi, poletovali černí holubi. Roznášeli dopisy...jednou jeden holub zabloudil. Jeho špatná cesta způsobila kontakt mezi princeznami z modrého a černého království. Ach...nikdy nebyla modrá princezna popletenému holubovi tak vděčná. Byly to časy, kdy se proti modrému království většina ostatních spykla. Princezna byla zavřená v jedné z temných místností, nedokázala se dostat ven...království pomalu hořelo, měnilo se v popel. Černé království tak uplně nevědělo co je modré království vlastně zač...s tak posílaly holuby dál. Království měla navzájem dveře otevřené. Jenda princezna pro druhou...časem. Modrá princezna měla neustále strach, ale milovala být s princeznou černého království. Princezna z černého království na tom byla podobně, ale vlastně jinak. Ráda bych to vysvětlila, ale modrá princezna se toho nikdy moc nedozvěděla. Ona měla vždy pocit, že jí druhá princezna nevěří...chápala to, ale mrzelo jí to.
Modrá princezna byla chvílemi poblázněná, otevřela komnatu plnou kouzelného prachu...kolem jejího království bylo občas spousta lidí a ona se smála...nevěděla proč. Ale byla to chyba.
Postupem času se modrá princezna dozvídala spousty věcí, co dělá špatně...dozvídala se je tak pozdě...tak pomalu couvala do tmavého pokoje, když království začínalo znova hořet.
Princezna černého království oheň několikrát uhasila...několikrát jej založila, ale znova uhasila.
Princezna černého království dostávala modrou princeznu z tajemé komnaty a snažila se dostat do místnosti s velkou modrou postelí s nebesy. Do královké ložnice. Tam však modrá princezna nechtěla. Měla strach, pomalu couvala. Nechtěla tím ublížit...naopak. Nikdy v královské ložnici nebyla...co když je tam vše špatně?
Avšak do ložnice černého království si též netroufala...i když ji princezna mnohokrát zvala.
Pokazila to, království hoří.
Modrá princezna promrhala všechny šance na záchranu, spásu, lásku...
Modrá princezna je sama, v tmavé místnosti...zatím co její královsctví hoří.


.
A co když je celý příběh je metafora?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama